Про це заявив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи практичні результати переговорів у Москві делегації ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ з прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і керівництвом фракції «Єдина Росія».

«Перший крок зроблено – це зняття санкцій з боку РФ в односторонньому порядку. Це такий собі жест доброї волі, який важливий, перш за все, для нашої економіки. Ми повертаємося на російський ринок. Сьогодні у нас негативний торговельно-економічний баланс: ми купуємо у Росії товарів більше, ніж продаємо туди. Для нас критично важливо відновити цей паритет, щоб вітчизняних товарів продавалося як мінімум стільки ж. Росія чує нас і йде на контакт», – сказав Юрій Бойко.

Також була досягнута домовленість про відкриття російського ринку для низки українських підприємств.

«На півдні Одеси через взаємні санкції понад 100 тис. тонн виноматеріалів сьогодні заблоковано, і десятки сільськогосподарських виноробних підприємств втратили доступ на російський ринок. Я передав відповідні документи прем’єр-міністру РФ і отримав запевнення, що це питання буде вирішене. Я переконаний, що ми розблокуємо поставки виноматеріалів у РФ, а це 80 тис. робочих місць. Також дорогу на російський ринок отримали підприємства картонно-тарної промисловості. Якщо підвести сумарний підсумок, то ми в результаті переговорів відновили приблизно 5 тис. робочих місць і отримали можливість поставляти наші товари на російський ринок на близько 100 млн доларів. Це перший крок у напрямку повернення українських товаровиробників на традиційний для них російський ринок. І цей процес буде продовжено», – підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Крім того, обговорювалися політичні та гуманітарні питання.

«Треба відновлювати діалог, треба закінчувати суперечки і йти до миру – а без прямих переговорів цього зробити не можна. І 10 липня у Москві ми це робили, тому що нічого важливішого, ніж мир для України, для Донбасу – нема!» — наголосив Юрій Бойко, відповідаючи на запитання журналістів.

Share This